Wydrukuj tę stronę
czerwiec 05, 2012

Bruksela, Wizyta finalistów IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Moja Szkoła w Unii Europejskiej"

bruksela_moja_szkola_w_unii_europejskiejW dniu 5 czerwca 2012 r. w Parlamencie Europejskim w Brukseli, gościli finaliści IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Moja Szkoła w Unii Europejskiej", który został zorganizowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.


W spotkaniu udział wzięły Posłanki do Parlamentu Europejskiego - Elżbieta Łukacijewska oraz Małgorzata Handzlik, które powitały uczniów w Parlamencie Europejskim oraz opowiedziały po krótce o swojej pracy oraz zasadach funkcjonowania instytucji unijnych.

W grupie finalistów znalazły się trzy uczennice z klasy II b Gimnazjum im. Św. Jadwigi Królowej z Zespołu Szkół w Widełce, które wraz z opiekunem, Dyrektorem placówki - Mirosławem Karkutem zajęły I miejsce w kategori gimnazjalistów.

W lutym br. roku Pani Poseł została zaproszona przez Gimnazjum w Widełce do udziału w debacie pod hasłem "Odpowiedzialni za przyszłość", stanowiącej drugi etap konkursu. Sprawozdanie z debaty zostało wykonane w postaci kostek edukacyjnych, z których małe pokazywały wystąpienia każdego prelegenta i energię, nad którą "pracował".

Debata oraz forma jej zaprezentowania spotkały się z niezwykle pozytywnym przyjęciem, dzięki któremu Gimnazjum w Widełce zajęło pierwsze miejsce w Konkursie "Moja Szkoła w Unii Europejskiej".

Elżbieta Łukacijewska
, goszcząc u siebie laureatów, przekazała im wraz z serdecznymi gratulacjami upominki z Parlamentu Europejskiego oraz belgijskie słodycze.

Wizyta finalistów IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Moja Szkoła w Unii Europejskiej" w Brukseli (05.06.2012)

{myFlickr}feed=photoset, photoset_id=72157630064545312{/myFlickr}