Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Region
Zmiana godzin otwarcia Biura Poselskiego w Rzeszowie PDF Drukuj Email

Szanowni Państwo,

informujemy, że w miesiącu sierpniu nastąpi zmiana godzin otwarcia Biura Poselskiego Elżbiety Łukacijewskiej, Poseł do Parlamentu Europejskiego w Rzeszowie. W terminie od 1 do 31 sierpnia, biuro będzie otwarte w godzinach 8:00 - 16:00.

 

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik
Informacja o funkcjonowaniu biura poselskiego w Rzeszowie w dniu 24.07.2017 r. PDF Drukuj Email

Szanowni Państwo, informujemy, że w dniu 24 lipca 2017 r. (poniedziałek) Biuro Poselskie w Elżbiety Łukacijewskiej, Posła do Parlamentu Europejskiego w Rzeszowie będzie nieczynne. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego już od najbliższego wtorku 25 lipca 2017 r.

 

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik
Rzeszów, Podsumowanie "Akcji Laurka" PDF Drukuj Email

podsumowanie_laurka_elzbieta21 czerwca 2017 r. nastąpiło oficjalne zakończenie i podsumowanie Akcji Laurka  – Mamo! Tato! Kochasz? Zbadaj się !która z inicjatywy Elżbiety Łukacijewskiej, Poseł do Parlamentu Europejskiego, przy współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi SANITAS wystartowała 27 marca br.

Projekt miał na celu upowszechnienie korzystania z badań profilaktycznych wśród rodziców przedszkolaków, gdyż świadomość potrzeby ich wykonywania jest w naszym społeczeństwie bardzo niska. Badania profilaktyczne umożliwiają wczesne wykrycie wielu chorób, a tym samym - zastosowanie, mniej inwazyjnych metod leczenia. Niestety, jak pokazują dane dotyczące nowotworów piersi, jajników, szyjki macicy, nowotworu płuc czy jelita grubego, wiele osób nie przeprowadza badań profilaktycznych. Prośba dziecka, aby zarówno jego Mama jak i Tato poddali się badaniom, może uzmysłowić obojgu Rodzicom ich znaczenie.
Jak podkreśla pomysłodawczyni projektu Elżbieta Łukacijewska „Kobiety i mężczyźni, których dzieci są we wczesnym wieku przedszkolnym, najczęściej mają mało czasu dla siebie przez co zaniedbują profilaktykę. Więź miedzy rodzicami a dzieckiem jest bardzo silna . Prośba dziecka, aby jego mama czy tato poddali się badaniom profilaktycznym, może uzmysłowić im potrzebę i rangę tych badań.”

Do udziału w Akcji Laurka zgłosiło się 46 przedszkoli z terenu całego województwa podkarpackiego. Ostatecznie w akcji udział wzięło 4116 dzieci, z których każde przygotowało dla swoich rodziców laurkę z przesłaniem: Mamo! Tato! Kochasz? Zbadaj się! Przedszkolaki dowiedziały się o potrzebie stosowania profilaktyki zdrowotnej. Od teraz wiedzą jak ważne jest to, aby ich rodzice regularnie się badali.
"
Jeśli chociaż kilkoro rodziców, którzy otrzymali od swoich iskierek laurkę, pomyślało i udało się na profilaktyczne badania, jest to duży sukces akcji.” - mówi Anna Nowakowska ze Stowarzyszenia SANITAS.

Każde z dzieci, które przygotowały laurkę, otrzymało naklejki z informacją o akcji. Do przedszkoli trafiły również komiksy, poświęcone tematyce zdrowotnej.

W ramach Akcji Laurka ogłoszony został konkurs dla przedszkoli na najpiękniejsze prace z hasłem akcji. Spośród nadesłanych laurek wybrane zostały trzy najlepsze przedszkola. W gronie zwycięzców znaleźli się: Samorządowe Przedszkole w Przecławiu, Przedszkole Samorządowe w Hoczwi oraz Przedszkole Samorządowe im. Misia Uszatka w Korczynie.

Jak przyznaje współorganizator akcji Pani Anna Nowakowska ze Stowarzyszenia Sanitas, wybór wcale nie był łatwy "W swoim życiu stawałam wiele razy przed różnymi wyborami, ale nie pamiętam tak trudnego jak ten. We wszystkich pracach skryte są uczucia, emocje i marzenia małych dzieci. Każda laurka na swój sposób zawiera w sobie cząstkę serduszka i duszy małych autorów. Zaskakującei bardzo miłe jest duże zaangażowanie, ogrom pracy oraz pomysłowość nauczycielek.

Ponadto, w związku ze szczególnym wkładem w wykonanie prac oraz promocję akcji, organizatorzy postanowili dodatkowo wyróżnić Parafialne Przedszkole im. Św. Rocha w Rzeszowie.

Do wszystkich laureatów zostaną przesłane nagrody w postaci gier, zabawek, książek oraz materiałów edukacyjnych ufundowanych przez Elżbietę Łukacijewską. Każde dziecko, które wzięło udział w akcji otrzyma również sympatyczny upominek – brelok odblaskowy.

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik
Informacja o funkcjonowaniu Biur Poselskich w dniu 16 czerwca 2017 r. PDF Drukuj Email

Szanowni Państwo, informujemy, że w dniu 16 czerwca 2017 r. Biura Poselskie Elżbiety Łukacijewskiej, Posła do Parlamentu Europejskiego będą nieczynne. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego już od najbliższego poniedziałku 19 czerwca 2017 r.

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik
Rzeszów, Wizyta profesora Dariusza Rosatiego PDF Drukuj Email

 

W dniach 11-12 maja 2017 r. w Rzeszowie przebywał profesor Dariusz Rosati, który przyjechał do stolicy Podkarpacia na zaproszenie Elżbiety Łukacijewskiej, Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Platformy Obywatelskiej Regionu Podkarpackiego. Profesor Rosati był gościem kolejnego spotkania organizowanego w ramach Klubu Obywatelskiego, które miało miejsce w czwartkowe popołudnie w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie.  Podczas merytorycznej dyskusji, w której udział wzięło blisko 100 osób rozmawiano o planie Morawieckiego oraz polityce finansowej Rządu, która przynosi fatalne dla budżetu państwa skutki. Profesor mocno krytykował rządowy program 500+, powrót do przejścia na wcześniejszą emeryturę, podwyższenie płacy minimalnej oraz likwidację obowiązku szkolnego dla 6-latków. Europarlamentarzysta zwrócił również uwagę na tempo w jakim PiS zadłuża państwo, w 2016 r. zadłużenie publiczne z tytułu sektora rządowego i samorządowego wzrosło o ponad 3 % PKB. Profesor Rosati krytykował plan Morawieckiego, który wprowadza centralny system zarządzania gospodarką, przez co cofa ją do czasów PRL-u. Zdaniem ekonomisty Polacy już w tym roku odczują skutki fatalnej polityki finansowej rządu PiS. Podczas spotkania europoseł mówił też o sprawach międzynarodowych oraz o tym jak nasz kraj jest krytykowany za decyzje sprzeczne z Traktatem Europejskim i z zasadami ustroju demokratycznego.

Kolejnym punktem wizyty profesora w Rzeszowie było spotkanie z młodymi przedsiębiorcami  oraz studentami, które odbyło się w piątkowe przedpołudnie w Podkarpackiej Przestrzeni Kreatywnej Kwadrat. Podczas tego spotkania rozmawiano o możliwościach i barierach jakie stawia przed młodymi przedsiębiorcami Unia Europejska oraz dlaczego rozwijanie dobrych stosunków z Ukrainą jest ważne dla Polski.

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 112

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu