Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Podkarpacie PDF Drukuj Email

Pani Poseł Elżbieta Łukacijewska od początku obecnej kadencji Parlamentu Europejskiego jest inicjatorką i organizatorką wielu akcji społecznych – konferencji, seminariów, happeningów, wystaw czy koncertów, które odbywają się na terenie Podkarpacia. Dotyczą one najistotniejszych tematów, w tym tych szczególnie ważnych dla mieszkańców województwa podkarpackiego. Poniżej prezentujemy kilka z nich:

"PODSUMOWANIE EUROPEJSKIEGO ROKU OSÓB STARSZYCH"

podsumowanie_europejskiego_roku_osob_starszych_2012

"Podsumowanie Europejskiego Roku Osób Starszych" to konferencja, która odbyła się 17 grudnia 2012 r. w Rzeszowie. Jej celem było podsumowanie Europejskiego Roku Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012.

Konferencja zorganizowana została przez Elżbietę Łukacijewską, Poseł do Parlamentu Europejskiego; Renatę Butryn, Poseł na Sejm RP oraz Teresę Kubas-Hul, Przewodniczącą Sejmiku Województwa Podkarpackiego. 

"NOWA PERSPEKTYWA FINANSOWA UE 2014-2020
W KONTEKŚCIE WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO"

nowa_perspektywa_finansowa_ue_2014_2020_baner

"Nowa perspektywa finansowa UE 2014-2020 w kontekście województwa podkarpackiego" to konferencja, która odbyła się 12 listopada 2012 r. w Rzeszowie. Jej głównym celem była dyskusja nad wpływem funduszy strukturalnych na rozwój Województwa Podkarpackiego oraz trwającymi negocjacjami i przyszłym wyglądem Wieloletnich Ram Finansowych UE na lata 2014-2020, ze szczególnym uwzlędnieniem Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Konferencja zorganizowana została przez Elżbietę Łukacijewską, Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Teresę Kubas-Kul, Przewodniczącą Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Specjalnym gościem konferencji był dr Jan Olbrycht, Poseł do Parlamentu Europejskiego i Wiceprzewodniczący Grupy Europejskiej Partii Ludowej (EPL) w Parlamencie Europejskim, który był sprawozdawcą Parlamentu Europejskiego w sprawie Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).

DO POBRANIA: Nowa perspektywa finansowa UE 2014-2020 w kontekście Województwa Podkarpackiego - program

"NOWY ROZDZIAŁ STOSUNKÓW UE-UKRAINA W ŚWIETLE UMOWY STOWARZYSZENIOWEJ"

ue_ukraina_obrazek

"Nowy rozdział stosunków UE-Ukraina w świetle Umowy Stowarzyszeniowej" to konferencja, która odbyła się w dniach 8-9 października 2012 r. w Rzeszowie. Jej głównym celem była dyskusja nad prawnymi i społeczno-ekonomicznymi aspektami Umowy Stowarzyszeniowej pomiędzy UE, a Ukrainą oraz jej transgranicznym wymiarem.

Konferencja została zorganizowana przez Elżbietę Łukacijewską, Poseł do Parlamentu Europejskiego wraz z Podkarpacką Fundacją "PANORAMA MOŻLIWOŚCI", we współpracy z Jerzym Krzanowskim, Konsulem Honorowym Ukrainy w Rzeszowie; British Council w ramach programu „Empowering European Citizens" oraz Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Gośćmi pierwszego dnia konferencji byli Posłowie do Parlamentu Europejskiego - dr Jacek Saryusz-Wolski i Paweł Zalewski oraz prof. Bohdan Hud, Dyrektor Instytutu Integracji Europejskiej Uniwersytetu Lwowskiego; Mirosław Rowicki, Redaktor Naczelny "Kuriera Galicyjskiego"; Małgorzata Chomycz-Śmigielska, Wojewoda Podkarpacki; Adam Kulczycki, Adiunkt na Uniwersytecie Rzeszowskim oraz Ewa Kownacka z British Council.

Drugi dzień konferencji skierowany był do przedstawicieli polskich oraz ukraińskich uczelni wyższych, którzy uczestniczyli w warsztatach z zakresu prowadzenia negocjacji oraz wypracowywania rozwiązań problemów międzynarodowych, z wykorzystaniem metodologii stosowanej przez British Council w programie "Empowering European Citizens".

Konferencja pn. "Nowy rozdział stosunków UE - Ukraina w świetle Umowy Stowarzyszeniowej" w Rzeszowie (8.10.2012)

Err :

DO POBRANIA: Nowy rozdział stosunków UE-Ukraina w świetle Umowy Stowarzyszeniowej - program

"ŁUKACIJEWSKA CUP 2012 i 2013"

lukacijewska_cup_2012_baner

"ŁUKACIJEWSKA CUP 2012 i 2013" to turnieje piłkarskie skierowane do uczniów szkół podstawowych z województwa podkarpackiego, z roczników 1999 r.  i wcześniejszych (tzn. osób urodzonych w późniejszych latach). Turnieje obejmowały kategorię "Chłopców" i "Dziewcząt".

Turnieje zorganizowane zostały przez Elżbietę Łukacijewską, Poseł do Parlamentu Europejskiego, we współpracy ze szkołami podstawowymi biorącymi w nich udział. Przedsięwzięcia składały się z trzech rund - "Eliminacji", "Drugiej rundy" oraz "Finałów Wojewódzkich".

Dla uczestników turniejów przewidziano liczne nagrody, w tym m.in. główną - Puchar "Mistrz Województwa ŁUKACIJEWSKA CUP 2012 i 2013", bilety na jeden z meczy Legii Warszawa w T-Mobile Ekstraklasa wraz z zakwaterowaniem i transportem oraz 5-dniową wycieczkę dla najlepszego opiekuna, wraz z osobą towarzyszącą, do Brukseli, połączoną ze zwiedzaniem siedziby Parlamentu Europejskiego.


Dodatkowe informacje dostępne są także na stronie www.lukacijewskacup.tnb.pl

DO POBRANIA: ŁUKACIJEWSKA CUP 2012 - podsumowanie

PRZEKAŻ 1% PODATKU NA RZECZ PODKARPACKICH ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO"

przekaz_1_procent_podatku_na_rzecz_podkarpackich_opp„Przekaż 1% podatku na rzecz podkarpackich Organizacji Pożytku Publicznego" to akcja rozpoczęta w 2012 r. przez Elżbietę Łukacijewską, Poseł do Parlamentu Europejskiego. Jej celem jest promocja wśród obywateli przekazywania 1% podatku na rzecz organizacji pozarządowych - różnego rodzaju stowarzyszeń i fundacji, które realizują ważne działania społeczne, charytatywne, edukacyjne, sportowe, czy kulturalne. Inicjatywy te są szczególnie cenne, gdyż zaspokajają potrzeby społeczności, a także wpływają na rozwój regionów.

Akcja realizowana jest z pomocą mediów oraz materiałów promocyjnych, rozdawanych m.in. podczas innych inicjatyw organizowanych przez Panią Poseł Elżbietę Łukacijewską.

Na ulotkach informacyjnych znajduje się m.in. wykaz uprawnionych Organizacji Pożytku Publicznego (OPP) z terenu całego województwa podkarpackiego, wraz z numerami KRS potrzebnymi do przekazania 1% podatku.

DO POBRANIA: Przekaż 1% podatku na rzecz podkarpackich Organizacji Pożytku Publicznego - ulotka 2013 1, Przekaż 1% podatku na rzecz podkarpackich Organizacji Pożytku Publicznego - ulotka 2013 2, Przekaż 1% podatku na rzecz podkarpackich Organizacji Pożytku Publicznego - ulotka 2012, Przekaż 1% podatku na rzecz podkarpackich Organizacji Pożytku Publicznego - ulotka 2012 2

„KOBIETA AKTYWNA"

kobieta_aktywna_2011

„Kobieta Aktywna" to konferencja, której celem jest dyskusja nt. roli kobiet w polskim życiu społecznym i politycznym. Dotychczas odbyły się cztery edycje konferencji – w 2010, 2011, 2012 i 2013 r..

Wszystkie konferencje „Kobieta Aktywna" zorganizowane zostały przez Elżbietę Łukacijewską, Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Euroregionalne Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych (ESISG) / Fundację "Panorama możliwości".

Gościem Honorowym czwartej edycji, która miała miejsce 1 marca 2013 r. w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowia była Danuta Wałęsa, była Pierwsza Dama RP.

Natomiast Gościem Honorowym trzeciej edycji, która odbyła się 2 marca 2012 r. w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie była Jolanta Kwaśniewska, była Pierwsza Dama RP oraz Prezes Fundacji "Porozumienie bez barier", a Gościem Honorowym
drugiej edycji, która miała miejsce 17 marca 2011 r. w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie była Anna Komorowska, Pierwsza Dama RP.

Wśród zaproszonych prelegentek były również:

2013: r.:

Panel "SIŁACZKI":
- Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Pełnomocnik Rządu do Spraw Równego Traktowania,
- Halina Lubera, Prezes Stowarzyszenia "Rzeszowski Klub Amazonka",
- Jolanta Janson, Współpracownik Fundacji "Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie".

Panel "PIONIERKI":
- Iwona Guzowska, Poseł na Sejm RP, mistrzyni świata w boksie zawodowym i kickboxingu,
- Ewa Chodakowska, Trenerka personalna, autorka rewolucyjnych programów treningowych,
- Monika Szela, Dyrektor Teatru "Maska" w Rzeszowie,
- Zuzanna Górska, Właścicielka "Pracowni Twórczej Zuzi Górskiej".

2012 r.:


Panel Siła Doświadczenia:

- Iga Dżochowska, Dyrektor Centrum Kultury Japońskiej w Przemyślu,
- Małgorzata Kucharska, Prezes Podkarpackiego Klubu Biznesu,
- Danuta Kowalczyk, Prezes Towarzystwa Rodzin Wielodzietnych.

Panel Siła Młodości:

- Olga Frycz, Aktorka Młodego Pokolenia,
- Marta Podulka, Wokalistka Zespołu 7Sekund, Finalistka programu "Mam Talent",
- Justyna Szepieniec, Przedsiębiorca, Podróżniczka, Himalaistka,
- Izabela Kołodziej, Studentka, Liderka Organizacji Młodzieżowych.

2011 r.:

Panel VIP:

- Irena Wóycicka, Minister do Spraw Społecznych w Kancelarii Prezydenta RP,
- Małgorzata Chomycz, Wojewoda Podkarpacki.

Panel samorządowy:

- Renata Szczepańska, Wójt Gminy Cisna,
- Teresa Kubas-Hul, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Podkarpackiego,
- Zofia Karwińska, Członek Zarządu Powiatu w Jarosławiu,
- Janina Kuźniar, Przewodnicząca Wojewódzkiej Rady Kół Gospodyń Wiejskich.

Panel społeczny:

- Alicja Resich-Modlińska, Publicystyka i Prezenterka telewizyjna,
- Zofia Kordela-Borczyk, Dyrektor ds. Komunikacji Wewnętrznej i Odpowiedzialności Społecznej w Grupie Żywiec oraz Prezes Zarządu Fundacji Karpackiej-Polska.

Ponad to trzy ostatnie edycje konferencji „Kobieta Aktywna" zgromadziły ponad 1600 kobiet z terenu województwa podkarpackiego. Nie zabrakło osób znanych z pierwszych stron gazet:

- Marta Półtorak, Prezes Marma Polskie Folie Sp. z o.o.,
- Aleksandra Ferenc, żona Prezydenta Miasta Rzeszowa,
- Elżbieta Dynia, Prorektor Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Obecne były również słuchaczki Uniwersytetów Trzeciego Wieku, nad którymi Patronat Honorowy sprawuje Pierwsza Dama RP, Amazonki oraz panie z kół gospodyń wiejskich.

Sama konferencja w 2013 r. podzielona była na 2 panele tematyczne: "SIŁACZKI" i "PIONIERKI" (w 2012 r. również na 2 panele tematyczne: Siła Doświadczenia i Siła Młodości, a w 2011 r. na 3 panele tematyczne: Panel VIP, Panel samorządowy oraz Panel społeczny).

W 2011 r. w przerwach pomiędzy panelami uczestniczki miały okazje obejrzeć pokaz mody Studia Mody "Francoise" oraz wysłuchać recitalu Marioli Niziołek. O przekąski dla uczestniczek zadbało Koło Gospodyń Wiejskich z Albigowej.

Kobieta Aktywna 2013 w Rzeszowie (1.03.2013)

Err :

Kobieta Aktywna 2012 w Rzeszowie (2.03.2012)

Err :

Kobieta Aktywna 2011 w Rzeszowie (17.03.2011)

Err :

DO POBRANIA: Kobieta Aktywna 2011 – plakat, Kobieta Aktywna 2012 - plakat, Kobieta Aktywna 2013 - plakat

„BEZPIECZEŃSTWO KRWIODAWSTWA I KRWIOLECZNICTWA W POLSCE. WPŁYW ZMIAN KLIMATU NA ZDROWIE"

„BEZPIECZEŃSTWO KRWIODAWSTWA I KRWIOLECZNICTWA W POLSCE. WPŁYW ZMIAN KLIMATU NA ZDROWIE" to dwutematyczne seminarium, które odbyło się 9 grudnia 2011 r. w Rzeszowie. Jego głównym celem była dyskusja nt. problemów w dziedzinie krwiodawstwa i krwiolecznictwa w Polsce i województwie podkarpackim.

Seminarium zostało organizowane przez Elżbietę Łukacijewską, Poseł do Parlamentu Europejskiego. Ponadto Partnerami akcji byli: Sławomir Miklicz, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego ds. Zdrowia oraz Tadeusz Krzostek, Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.


Wydarzenie swoim Patronatem Honorowym objął również Minister Zdrowia RP - Bartosz Arłukowicz.


W seminarium głos zabrali znani specjaliści z dziedziny zdrowia, w tym szczególnie krwiodawstwa i krwiolecznictwa w Europie, ale i na świecie.


Uczestnicy spotkania mogli wysłuchać m.in.: dr Davida Leiby z Amerykańskiego Czerwonego Krzyża, dr Jana Semenzy z Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC), dr Jolantę Antoniewicz-Papis z Instytutu Hematologii i Transfuzjologii, Pana Marka Habera z Ministerstwa Zdrowia RP, Panią Agnieszkę Beniuk-Patołe z Narodowego Centrum Krwi oraz lek. med. Urszulę Bzdek z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.


Podczas wydarzenia zaprezentowany i przekazany został Mobilny Punkt Poboru Krwi, czyli nowoczesny autobus o wartości 2,5 mln zł, który w 2011 r. zakupiony został przez Ministerstwo Zdrowia RP dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

Seminarium pt. Bezpieczeństwo krwiodawstwa i krwiolecznictwa w Polsce. Wpływ zmian klimatu na zdrowie w Rzeszowie (9.12.2011)

Err :

DO POBRANIA: Bezpieczeństwo krwiodawstwa i krwiolecznictwa w Polsce. Wpływ zmian klimatu na zdrowie - program, Bezpieczeństwo krwiodawstwa i krwiolecznictwa w Polsce. Wpływ zmian klimatu na zdrowie - plakat, J. Antoniewicz Papis - Polska i bezpieczeństwo krwiodawstwa i krwiolecznictwa - główne zagrożenia dziś i jutro

 „LEKCJE EUROPEJSKIE"

lekcje_europejskie„Lekcje Europejskie" to spotkania edukacyjne dla młodzieży, w ramach cyklu Parlament Europejski bez tajemnic", przeprowadzane przez biura poselskie Elżbiety Łukacijewskiej, Poseł do Parlamentu Europejskiego, we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie, w szkołach ponadgimnazjalnych na terenie województwa podkarpackiego.

Spotkania z młodzieżą w swoim podstawowym założeniu mają w sposób przystępny przedstawić dorobek integracji europejskiej, zaprezentować korzyści z niej płynące oraz udzielić jasno sformułowanych i zwięzłych informacji, które unaocznią uczniom bliskość Parlamentu Europejskiego, na co dzień reprezentującego ich jako obywateli Unii Europejskiej.


Formuła zajęć oparta jest o quizy, zagadki i prezentacje multimedialne. Taka forma ma zachęcić młodzież do zainteresowania się tematyką Unii Europejskiej.

DO POBRANIA: Lekcje Europejskie - plakat

„BEZPIECZNE WAKACJE"

bezpieczne_wakacje_2012_krosno_plakat

„Bezpieczne Wakacje" to szereg imprez realizowanych w największych miastach województwa podkarpackiego, które mają za cel promować bezpieczeństwo w czasie wakacyjnego wypoczynku i letnich podróży. Dotychczas miały miejsce trzy edycje akcji – w 2010 r. (w Rzeszowie), w 2011 r. (w Krośnie, Leżajsku, Rzeszowie i Sanoku) oraz w 2012 r. (w Krośnie).

Wszystkie imprezy, które miały miejsce w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje" zostały objęte Patronatem Honorowym Elżbiety Łukacijewskiej, Poseł do Parlamentu Europejskiego. Głównym organizatorem wydarzenia było Euroregionalne Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych (ESISG). Dodatkowo zarówno pierwszą jak i drugą edycję swoim Patronatem Honorowym objął Cezary Grabarczyk, Minister Infrastruktury RP.


Wśród atrakcji, jakie zostały przygotowane dla uczestników imprez plenerowych i happeningów, były m.in.:


- prezentacje sprzętu i umiejętności służb odpowiedzialnych za nasze bezpieczeństwo (Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Inspekcji Transportu Drogowego, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego),


- Mobilne Miasteczka Ruchu Drogowego z ulicami i znakami symulującymi prawdziwą jezdnię przygotowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie oraz możliwość zdania egzaminu na kartę rowerową,


- symulatory: dachowania, zderzenia czołowego oraz alko gogle przygotowane przez Instytut Transportu Samochodowego w Warszawie,


- pokazy i przejazdy motocyklami przygotowane przez kluby Prospect Chapter Rzeszów, Wehikuł Leżajsk oraz Pirates of Roads,


- koncerty i występy lokalnych grup artystycznych przygotowane przez Waldemara Wyrowckiego oraz Akademię Tańca Magdaleny Wiśniewskiej,


- dyskoteka z DJ Ramzesem,


- skoki bungee,


- mini maraton ulicami miasta,


- turniej „Żywych Piłkarzyków" komentowany przez byłego trenera i reprezentanta polskiej reprezentacji piłkarskiej - Andrzeja Strejlaua,


- pokazy lotnicze (gaszenie pożaru "bombą wodną"),


- zawody strzeleckie,


- miasteczka zabaw dla dzieci,


- szereg różnorodnych konkursów.


Jednym z kluczowych elementów „Bezpiecznych Wakacji 2011" była akcja pn. „Kask dla malucha". Jej celem było rozdanie wszystkim aktywnym dzieciom kasków rowerowych, które znacząco poprawiają bezpieczeństwo rowerzystów w podróży. Ich fundatorem była Elżbieta Łukacijewska.


Na zakończenie każdej z imprez plenerowych odbył się szereg koncertów muzycznych i pokaz sztucznych ogni. Na największych koncertach w Krośnie, Leżajsku i Rzeszowie wystąpiły najbardziej znane zespoły "Lady Pank", „Feel", „Kombii" oraz „Varius Manx". Dodatkowo szanse zaprezentowania się szerszej publiczności miały regionalne grupy i zespoły takie jak:
Nirah", The Grends", „Amiti", „Centrum Sztuki Wokalnej Anny Czenczek", „Guitar Force", „Lola Band", „Mocha" czy „The Shout".

Bezpieczne Wakacje 2012 w Krośnie (25.08.2012)

Err :

Bezpieczne Wakacje 2011 w Leżajsku (27.08.2011)

Err :

Bezpieczne Wakacje 2011 w Rzeszowie (24.06.2011)

Err :

Bezpieczne Wakacje 2011 w Krośnie (22.06.2011)

Err :

Bezpieczne Wakacje 2011 w Sanoku (29.05.2011)

Err :

DO POBRANIA: Bezpieczne Wakacje 2010 - plakat, Bezpieczne Wakacje 2011 – Rzeszów – plakat, Bezpieczne Wakacje 2011 – Leżajsk – plakat, Bezpieczne Wakacje 2012 - Krosno - plakat

„PRZEKAŻ ŻYCIE – POWIEDZ TAK! – PRZESZCZEP PODKARPACIE"

przekaz_zycie_powiedz_tak_przeszczep_podkarpacie
„PRZEKAŻ ŻYCIE – POWIEDZ TAK! – PRZESZCZEP PODKARPACIE" to konferencja, która odbyła się 15 kwietnia 2011 r. w Sanoku. Jej głównym celem była dyskusja nt. transplantacji narządów w Polsce i województwie podkarpackim.

Konferencja została zorganizowana przez Elżbietę Łukacijewską, Poseł do Parlamentu Europejskiego. Ponadto Partnerami akcji byli: Małgorzata Chomycz, Wojewoda Podkarpacki; Sebastian Niżnik, Starosta Powiatu Sanockiego; Polskie Towarzystwo Sportu po Transplantacji oraz Uzdrowisko Rymanów S.A..


Konferencję swoim Patronatem Honorowym objęła również Minister Zdrowia RP - Ewa Kopacz.
Gościem specjalnym był Przemysław Saleta, znany polski pięściarz i mistrz kickboxingu, który podzielił się ze słuchaczami swoimi osobistymi doświadczeniami, związanymi z dawstwem rodzinnym.

W konferencji głos zabrali znani specjaliści z dziedziny transplantacji w Polsce oraz przedstawiciele różnych środowisk, dla których jest to problem szczególnie ważny.
Uczestnicy konferencji mogli wysłuchać m.in. znanych chirurgów transplantologów: prof. dr hab. n. med. Andrzeja Chmury, dr hab. n. med. Zbigniewa Gałązki, przedstawiciela Poltransplantu - Ireny Milaniak, a także dr Wiesława Gucwy, koordynatora transplantacyjnego sanockiego szpitala. W tak ważnej kwestii nie zabrakło głosu kościoła katolickiego, który zaprezentował ks. Andrzej Chmura czy osób będących po przeszczepie, które reprezentowała Krystyna Murdzek, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji. Zgromadzeni słuchacze zostali zapoznani także z wynikami badań socjologicznych nt. omawianego zagadnienia. Zaprezentował je Robert Kowalski.

Konferencja została zorganizowana, jako kontynuacja kampanii społecznej, promującej ideę transplantacji, zainicjowanej 26 kwietnia 2010 r. podczas podpisania listu intencyjnego pt. „Partnerstwo dla transplantacji w Województwie Podkarpackim".
Głównymi celami, jaki postawili sobie sygnatariusze listu, w których gronie znajduje się również Pani Poseł Elżbieta Łukacijewska, jest przede wszystkim zwiększenie aktywności w zakresie pobierania narządów oraz wzmocnienie akceptacji i wsparcia społecznego dla idei transplantacji.

Równolegle z konferencją zorganizowany został również konkurs, który miał zachęcać mieszkańców województwa podkarpackiego do promowania idei transplantacji. Polegał on na wykonaniu plakatu lub ulotki nawiązującej do tematyki transplantacji narządów. Nagrodą główną był wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Brukseli i jego zwiedzanie. Jego rozstrzygnięcie nastąpiło podczas konferencji.

Konferencja pt. Transplantacja - jestem na TAK! w Jaśle (20.06.2011)

Err :

Konferencja pt. Przekaż Życie - Powiedz TAK! - Przeszczep Podkarpacie w Sanoku (15.04.2011)

Err :

V Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska dla osób po transplantacji w Ustrzykach Dolnych (28.01.2011)

Err :

DO POBRANIA: Przekaż Życie - Powiedz Tak! - Przeszczep Podkarpacie – program, Przekaż Życie - Powiedz Tak! - Przeszczep Podkarpacie – plakat, Przekaż Życie - Powiedz Tak! - Przeszczep Podkarpacie – konkurs

BIURO INFORMACYJNE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO W RZESZOWIE

biuro_informacyjne_parlamentu_europejskiego

Biura Informacyjne Parlamentu Europejskiego to instytucje, których zadaniem jest upowszechnianie wiedzy o Unii Europejskiej, a w szczególności o działaniach Parlamentu Europejskiego, poprzez organizowanie konferencji, seminariów i lekcji im poświęconych.

Biura Informacyjne powstałe w stolicach 27 państw członkowskich Unii Europejskiej nie są przedstawicielstwami Parlamentu Europejskiego, ale wspierają Posłow w ich roli. W przypadku sześciu największych państw  zdecydowano o utworzeniu dodatkowych biur regionalnych (Francja, Hiszpania, Niemcy, Polska, Wielka Brytania, Włochy).

W październiku 2009 r. 11 polskich miast, w tym Rzeszów, zgłoszony przez Elżbietę Łukacijewską, Poseł do Parlamentu Europejskiego stanęło do rywalizacji o lokalizację siedziby drugiego Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Polsce.

Niestety pomimo szerokiego lobbyingu Pani Poseł Elżbiety Łukacijewskiej, udzielonego wsparcia Tadeusza Ferenca, Prezydenta Miasta Rzeszowa i Tomasza Poręby, Posła do Parlamentu Europejskiego oraz wyboru Rzeszowa do ostatecznej listy 6 kandydatów, na siedzibę drugiego biura regionalnego wybrany został Wrocław.

Wyboru drugiego Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Polsce dokonali wstępnie polscy Posłowie do Parlamentu Europejskiego, a ostateczną decyzję podjęło jego Prezydium z Przewodniczącym - prof. Jerzym Buzkiem na czele.

DO POBRANIA: List otwarty Elżbiety Łukacijewskiej w sprawie drugiej siedziby Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Rzeszowie

Rzeszów, Konferencja pn. "Nowy rozdział stosunków UE - Ukraina w świetle Umowy Stowarzyszeniowej" (8.10.2012)

Err :

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu