Wydrukuj tę stronę
styczeń 03, 2012

Jasło, „Lekcje Europejskie" w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Stanisława Leszczyńskiego

lekcje_europejskie_plakatW dniu 3 stycznia 2012 r. odbyło się spotkanie z młodzieżą w ramach zainicjowanego przez Elżbietę Łukacijewską, Poseł do Parlamentu Europejskiego, cyklu pt. „Lekcje Europejskie - Parlament Europejski bez tajemnic". Pani Poseł, przeprowadziła spotkanie w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle.


Najważniejszym celem było przybliżenie zgromadzonym uczniom historii oraz zasad funkcjonowania Unii Europejskiej oraz wskazanie najważniejszych wyzwań, którym musi ona sprostać, zwłaszcza w okresie kryzysu gospodarczego. Ponadto Elżbieta Łukacijewska podzieliła się z młodzieżą swoimi doświadczeniami z pracy, jako członka Komisji Rozwoju Regionalnego (REGI) i związanymi z tym faktem pracami nad budżetem UE na rok 2012 oraz możliwościami jakie stwarza młodym ludziom UE.

Lekcje Europejskie", realizowane przy współpracy z Podkarpackim Kuratorium Oświaty oraz Regionalnym Centrum Informacji Europejskiej w Rzeszowie są projektem, zainicjowanym przez Panią Poseł i realizowanym w ponad 30 podkarpackich szkołach ponadgimnazjalnych. Spotkania z młodzieżą w swoim podstawowym założeniu mają w sposób przystępny przedstawić dorobek integracji europejskiej, zaprezentować korzyści z niej płynące oraz udzielić jasno sformułowanych i zwięzłych informacji, które unaocznią uczniom bliskość Parlamentu Europejskiego, na co dzień reprezentującego ich jako obywateli UE.

Formuła zajęć oparta o prezentacje multimedialne oraz dyskusję, ma w ciekawy sposób zachęcić młodzież do zainteresowania się tematyką UE. „Doszliśmy do wniosku, że zbyt mało mówi się o UE o tym co może zrobić dla zwykłego obywatela, jakie są plusy i jakie są problemy, a zwłaszcza mało mówi się o naszej, właśnie zakończonej, Prezydencji. Stąd właśnie pomysł" – wyjaśnia Elżbieta Łukacijewska.

Lekcje Europejskie w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle (3.01.2012)

{myFlickr}feed=photoset, photoset_id=72157628698388377{/myFlickr}