Wydrukuj tę stronę
styczeń 04, 2012

Jarosław, „Lekcje Europejskie" w III Liceum Ogólnokształcącym im. Książąt Czartoryskich i Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

zso_jaroslawKontynuując swoje wizyty w podkarpackich szkołach, Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego w dniu 4 stycznia 2012 r. odwiedziła dwie jarosławskie szkoły: III Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, w których wraz z Panią Ewą Nowak z Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej w Rzeszowie przeprowadziła zajęcia w ramach cyklu Lekcje Europejskie - Parlament Europejski bez tajemnic".


Po raz kolejny młodzież niezwykle aktywnie uczestniczyła w zajęciach, które w swoim podstawowym założeniu mają w sposób przystępny przedstawić dorobek integracji europejskiej, zaprezentować korzyści z niej płynące oraz udzielić jasno sformułowanych i zwięzłych informacji, które unaocznią uczniom bliskość Parlamentu Europejskiego, na co dzień reprezentującego ich jako obywateli Unii Europejskiej.

Pytania jakie najczęściej padały z sali dotyczyły przede wszystkim obecnej sytuacji w Unii Europejskiej, a mianowicie kryzysu gospodarczego z jakim Wspólnota musi się zmierzyć oraz przyszłości strefy euro. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się również informacje przekazane przez Panią Poseł dotyczące możliwości staży oraz pracy w instytucjach unijnych. Ponadto, w związku z obchodzonym w zeszłym roku jubileuszem 130-lecia Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, Elżbieta Łukacijewska przekazała na ręce Pana Dyrektora - Adama Tomaszewskiego, pamiątkowy grawerton wraz z najlepszymi życzeniami dla całej kadry pedagogicznej, uczniów oraz absolwentów szkoły.

Lekcje Europejskie w III Liceum Ogólnokształcącym im. Książąt Czartoryskich oraz Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu (4.01.2012)

{myFlickr}feed=photoset, photoset_id=72157628807124391{/myFlickr}