Wydrukuj tę stronę
styczeń 05, 2012

Stalowa Wola, „Lekcje Europejskie" w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. gen. Władysława Sikorskiego

lekcje_europejskie_plakat W dniu 5 stycznia 2012 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących oraz w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. gen. Władysława Sikorskiego w Stalowej Woli odbyły się „Lekcje Europejskie", które poprowadzili wspólnie Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego; Renata Butryn, Poseł na Sejm RP oraz Dominik Łazarz, Dyrektor Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej w Rzeszowie.


„Lekcje Europejskie" to spotkania edukacyjne dla młodzieży, w ramach cyklu „Parlament Europejski bez tajemnic", organizowane przez Panią Poseł w szkołach ponadgimnazjalnych na terenie Województwa Podkarpackiego.

Spotkania z młodzieżą w swoim podstawowym założeniu mają w sposób przystępny przedstawić dorobek integracji europejskiej, zaprezentować korzyści z niej płynące oraz udzielić jasno sformułowanych i zwięzłych informacji, które unaocznią uczniom bliskość Parlamentu Europejskiego, na co dzień reprezentującego ich jako obywateli Unii Europejskiej.

Ponadto w spotkaniu udział wzięli: Pan Mariusz Potasz, Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących oraz Pani Lucyna Goc, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. gen. Władysława Sikorskiego w Stalowej Woli.

Lekcje Europejskie w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. gen. Władysława Sikorskiego w Stalowej Woli (5.01.2012)

{myFlickr}feed=photoset, photoset_id=72157628807888843{/myFlickr}