Wydrukuj tę stronę
styczeń 11, 2012

Kolbuszowa, VI Konkurs Kolędy i Pastorałki Obcojęzycznej

lo_kolbuszowaW dniu 11 stycznia 2012 r., na scenie Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej, za sprawą ponad 100 uczestników z całego Podkarpacia rozbrzmiały kolędy i pastorałki w języku angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim oraz ukraińskim.


„Organizując konkurs chcieliśmy połączyć przyjemne z pożytecznym i tradycją świąteczną" – powiedziała Krystyna Zambrowska, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Janka Bytnara w Kolbuszowej i organizator konkursu. Finałowe zmagania rozegrały się w dwóch grupach wiekowych: gimnazjaliści oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, w kategoriach zespoły oraz soliści. Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego, która niestety nie mogła osobiście wziąć udziału w spotkaniu przekazała nagrody zwycięzcom kategorii solistów w postaci materiałów do nauki języków obcych oraz zaproszenia dla trójki finalistów konkursu do odwiedzenia Brukseli oraz Parlamentu Europejskiego.

Pani Poseł argumentując swój udział w inicjatywie powiedziała: Stworzenie młodzieży możliwości udziału w tego typu wydarzeniach, jest niezwykle cenne przede wszystkim dlatego, iż z jednej strony jest to okazja do niesienia niezwykle ważnego przesłania, z drugiej natomiast szansa na wykazanie się zdolnościami muzycznymi i językowymi".

W konkursie udział wzięli przedstawicie szkół z większości miast Województwa Podkarpackiego, m.in.: Stalowej Woli, Krosna, Przemyśla, Ustrzyk Dolnych, Nowej Sarzyny. Kolędowe spotkanie w Kolbuszowej zakończyło się koncertem laureatów, których poznaliśmy późnym popołudniem. Organizatorem spotkania było Liceum Ogólnokształcące im. Janka Bytnara oraz Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej.

VI Konkurs Kolędy i Pastorałki Obcojęzycznej w Kolbuszowej (11.01.2012)

{myFlickr}feed=photoset, photoset_id=72157628939719897{/myFlickr}

DO POBRANIA: Podziękowanie dla Elżbiety Łukacijewskiej za VI Konkurs Kolędy i Pastorałki Obcojęzycznej