Wydrukuj tę stronę
styczeń 16, 2012

Lesko, „Lekcje Europejskie" w Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Władysława Andersa

lekcje_europejskie_plakatW dniu 16 stycznia 2012 r. Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego spotkała się z młodzieżą Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Andersa w Lesku, w celu przeprowadzenia „Lekcji Europejskiej", w ramach realizowanego przez Panią Poseł na Podkarpaciu projektu pt. „Parlament Europejski bez tajemnic".


W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas maturalnych o profilu humanistycznym. Elżbieta Łukacijewska oprócz informacji teoretycznych przekazała zainteresowanym ciekawostki unijne, które wzbudziły duże zainteresowanie młodzieży. Spotkanie zostało zakończone dyskusją dotyczącą obecnej sytuacji Unii Europejskiej, problemów „euro landu" oraz kierunków w jakim będzie zmierzała zjednoczona Europa.

„Spotkanie z znanym politykiem to fajna sprawa. Cieszę się, iż nasza szkoła organizuje takie wydarzenia, bo poprzez takie lekcje całkiem inaczej zapamiętujemy informacje, które z pewnością przydadzą się nam na egzaminie maturalnym. Pani Poseł opowiedziała nam także o swojej codziennej pracy, stażach dla młodych ludzi w Parlamencie Europejskim oraz o możliwościach z jakich my możemy skorzystać będąc obywatelami Unii Europejskiej. Na koniec odpowiedziała na nasze pytania, wyjaśniła kilka absurdów prawa europejskiego, jak również zdradziła kilka ciekawostek z brukselskich kuluarów. Spotkanie bardzo mi się podobało i jak tylko będzie ogłoszony konkurs podsumowujący takie lekcje z pewnością wezmę w nim udział"
– skomentowała spotkanie uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Andersa w Lesku.


Lekcje Europejskie w Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Władysława Andersa w Lesku (16.01.2012)

{myFlickr}feed=photoset, photoset_id=72157628917716967{/myFlickr}