Wydrukuj tę stronę
kwiecień 03, 2019

Łukacijewska dla zdrowia

Tak dla transplantacji i bezpiecznego krwiodawstwa

 

Będąc jednym z sygnatariuszy listu intencyjnego w ramach programu „Partnerstwo dla transplantacji w województwie podkarpackim”, Elżbieta Łukacijewska postawiła sobie za cel zwiększenie aktywności w zakresie pobierania narządów oraz wzmocnienie akceptacji i wsparcia społecznego dla idei transplantacji. W tym celu z udziałem wybitnych specjalistów, różnych dziedzin - zarówno świeckich jak i duchownych, w Sanoku odbyła się Konferencja „Przekaż życie – Powiedz TAK”. Gościem specjalnym był Przemysław Saleta – polski pięściarz, który podzielił się ze słuchaczami własnymi doświadczeniami związanymi z dawstwem rodzinnym. Sukcesem okazało się również zorganizowane przez Poseł Łukacijewską w Rzeszowie międzynarodowe seminarium nt. „Bezpieczeństwa krwiodawstwa i krwiolecznictwa w Polsce”, na które specjalnie przybył dr Jan Semenza z Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.

 

 

Miliony na specjalistyczny sprzęt

 

Dzięki staraniom i zabiegom Elżbiety Łukacijewskiej do szpitala w Brzozowie i w Rzeszowie trafiły najnowocześniejsze akceleratory, urządzenia niezbędne przy leczeniu nowotworów za kwotę ponad 14 mln złotych.

 

 

Wart 22 mln zł eurocopter w Bieszczadach

 

Wielokrotne interwencje Elżbiety Łukacijewskiej w sprawie lokalizacji bazy Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego w Sanoku odniosły pożądany skutek. Koszt budowy bazy wyniósł 6 199 200 zł, z tego 5 269 320 zł to dofinansowanie unijne.