Wydrukuj tę stronę
kwiecień 05, 2019

Łukacijewska dla młodzieży

Lekcje europejskie w ponad 300 szkołach

 

Elżbieta Łukacijewska jest autorką cyklu Lekcje Europejskie - „Parlament Europejski bez tajemnic”, w którym wzięło udział ponad 300 szkół z Podkarpacia. Prawie 4 tysiące uczniów dzięki formule opartej o quizy, zagadki i prezentacje multimedialne mogło w sposób przystępny poznać dorobek integracji europejskiej funkcjonowanie Parlamentu Europejskiego. 62 uczniów, którzy uczestniczyli w cyklu edukacyjnym oraz wzięli udział w konkursach dotyczących wiedzy o Unii Europejskiej z powiatów: niżańskiego, tarnobrzeskiego, dębickiego, strzyżowskiego, rzeszowskiego, sanockiego i brzozowskiego wygrało wycieczki do Parlamentu Europejskiego w Brukseli oraz w Strasburgu.

 

Darmowy bilet koleją po Europie na osiemnastkę!

Tegoroczna inicjatywa Parlamentu Europejskiego umożliwiła 18 - latkom bezpłatną podróż koleją po Europie. O takie bilety aplikowali także młodzi ludzie z Podkarpacia, którym w wypełnianiu wniosków pomagali moi pracownicy z biur poselskich w Rzeszowie, Sanoku, Przemyślu czy też Tarnobrzegu. Udział w projekcie pozwala przeżyć przygodę życia, jak również poznać europejską różnorodność oraz dowiedzieć się więcej o Europie.

 

 

Lady pank, Feel, Varius Manx i Kombi na zaproszenie Elżbiety Łukacijewskiej

 

Elżbieta Łukacijewska była współorganizatorką cyklu pikników edukacyjnych „Bezpieczne Wakacje”, które odbyły się w Krośnie, Leżajsku, Rzeszowie i Sanoku. Uczestnicy wydarzeń mogli porozmawiać m.in. z funkcjonariuszami Policji i Straży Pożarnej oraz skorzystać z symulatorów dachowania i zderzenia czołowego. Wszystkie edycje zgromadziły w sumie kilkadziesiąt tysięcy osób, dla których na zakończenie każdego z pikników zagrały takie gwiazdy jak Lady Pank, Feel, Varius Manx i Kombi. W ramach akcji edukacyjnych Poseł Elżbieta Łukacijewska ufundowała 560 kasków rowerowych, 5000 odblasków oraz 500 kamizelek odblaskowych. Ze szkolenia z zakresu szkolnictwa medycznego skorzystało ponad 200 osób.