Wydrukuj tę stronę
maj 16, 2012

Przemyśl, Finał Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej

konkurs_wiedzy_o_UE_przemyslW dniu 9 maja 2012 r., czyli w oficjalnym Dniu Europy w siedzibie Punktu Informacyjnego "Europe Direct" w Przemyślu odbył się Finał Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej pt. „Co wiem o Unii Europejskiej?” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.


W konkursie, w którym uczestniczyło 5 szkół ponadgimnazjalnych, zostało wyłonionych 6 Finalistów, którzy pojadą w nagrodę na wycieczkę do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, ufundowaną przez Elżbietę Łukacijewską, Poseł do Parlamentu Europejskiego. Zwycięzcami konkursu są: Beata Sadowska i Krystian Kuropaś z I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu, Wojciech Hubal - uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Dubiecku, Magdalena Kłosowska, Tomasz Picur i Barbara Klimkowska - uczniowie Zespołu Szkól Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu. Gratulujemy zwycięzcom!

Również dzieci ze szkół podstawowych Przemyśla i powiatu przemyskiego uczestniczyły w święcie Europy. Podczas imprezy w Dniu Europy nagrodzone zostały najlepsze prace uczestników konkursu plastycznego pt. „Pocztówka z mojego regionu” dla uczniów szkół podstawowych.

Ponadto dzieci i młodzież uczestniczący w imprezie rozdawali kwiaty mieszkańcom miasta Przemyśla. Żółte tulipany - symbolizujące gwiazdki na unijnej fladze, przyjechały z Holandii. Dodatkową atrakcją był Syriusz – maskotka Unii Europejskiej. W tej roli wystąpił jeden z uczniów, który w przebraniu Syriusza promował Unię Europejską na przemyskim Rynku. Wszyscy mogli się sfotografować w towarzystwie Syriusza.

Finał Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej w Przemyślu (09.05.2012)

{myFlickr}feed=photoset, photoset_id=72157629844797206{/myFlickr}