Wydrukuj tę stronę
sierpień 05, 2012

Komańcza, Uroczystości upamiętniające 500-lecie lokacji Komańczy

Komancza 500 lecieW niedzielę 5 sierpnia 2012 r. Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego uczestniczyła w uroczystych obchodach upamiętniających 500 rocznicę lokacji Komańczy. Pani Poseł złożyła mieszkańcom życzenia, w związku z tak podniosłą uroczystością oraz przekazała na ręce Stanisława Bielawki, Wójta Gminy Komańcza pamiątkowy grawerton.


Jubileuszowe uroczystości zainaugurowała msza święta odprawiona w piątek 3 sierpnia 2012 r. w Kościele Parafialnym pw. Św. Józefa w Komańczy. Następnie odbyła się wyjątkowa sesja Rady Gminy w siedzibie OSP Komańcza, podczas której zaprezentowano wydawnictwo, przypominające początki tworzenia się Komańczy i dzieje tej miejscowości na przestrzeni wieków.

Sobota 4-go sierpnia, drugi dzień obchodów jubileuszowych, upłynęła pod znakiem zmagań sportowych. W V Maratonie Tropami Żbików, Zawodach Rowerowych oraz w III Beskidzkim Rajdzie Śladami Dwóch Kardynałów licznie brali udział zarówno dorośli, jak i dzieci. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się również pokaz działań ratowniczych przygotowany przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Komańczy.

Uroczystości jubileuszowe kontynuowane były w niedzielę na placu nad rzeką Osławicą. Po oficjalnych przemówieniach gospodarzy oraz zaproszonych gości, rozpoczął się program artystyczny w wykonaniu zespołów wokalno – tanecznych. Niedzielne występy zakończyła gwiazda wieczoru – zespół Trebunie Tutki oraz pokaz sztucznych ogni.

500-lecie Komańczy (5.08.2012)

{myFlickr}feed=photoset, photoset_id=72157631328088530{/myFlickr}