Wydrukuj tę stronę
sierpień 15, 2012

Krosno, Zaproszenie na "Bezpieczne Wakacje 2012"

bezpieczne_wakacje_2012_krosno_plakat

Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego serdecznie zaprasza do udziału w trzeciej edycji akcji "Bezpieczne Wakacje", która odbędzie się w sobotę 25 sierpnia 2012 r. na krośnieńskim lotnisku. Organizatorem wydarzenia jest Euroregionalne Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno – Gospodarczych (ESISG) oraz Miasto Krosno.


Pani Poseł po raz kolejny objęła akcję swoim Patronatem Honorowym. „Bezpieczeństwo drogowe? – wydawałoby się jakże prozaiczny i nudny temat. Okazuje się, że nigdy dosyć przypominania o jego elementach. Coroczna akcja, jak zawsze bawiąc - edukuje. W trakcie żadnego innego pikniku tematyka bezpieczeństwa w ruchu drogowym - szczególnie wśród najmłodszych - nie jest przedstawiona aż tak atrakcyjnie, przekonywująco, a jednocześnie efektownie" - zapewnia Elżbieta Łukacijewska.

Do tej pory, wcześniejsze edycje odbyły się między innymi w Leżajsku, Rzeszowie i Sanoku. Start krośnieńskiej imprezy został przewidziany na godz. 16:00. Dla wszystkich żądnych dużej dawki adrenaliny jedną z głównych atrakcji pikniku będzie możliwość skorzystania z symulatorów dachowania oraz zderzenia czołowego, które specjalnie na tą okazję zostaną przywiezione z warszawskiego Instytutu Transportu Samochodowego.


W trakcie pikniku nie zabraknie również wiedzy teoretycznej, którą z przyjemnością przekażą Policjanci oraz Strażacy, prezentując jednocześnie swój sprzęt oraz wozy bojowe. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie przygotuje na tę okazję specjalny pokaz umiejętności strażackich, natomiast motocykliści z klubu "Pirates of Roads" poza efektownym przejazdem, zabiorą na karb swoich maszyn wszystkie chętne dzieci. Najmłodsi będą mieli również niepowtarzalną okazję spróbować swoich sił w konkursach organizowanych na terenie Mobilnego Miasteczka Ruchu Drogowego, również specjalnie na tę okazję przywiezionego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie. Całodzienną zabawę swoimi występami uświetnią grupy wokalno - muzyczne, natomiast gwiazdą wieczoru będzie zespół "Lady Pank", który swój koncert rozpocznie już o godz. 21:00.


Akcja „Bezpieczne Wakacje 2012 – bezpieczny powrót do szkoły" jest organizowana w ramach II Podkarpackiego Pikniku Lotniczego stąd też jedną z atrakcji będzie zrzut bomby wodnej na płonący obiekt z samolotu „Dromader" (około godz. 17:00). Ponadto, Aeroklub Podkarpacki Szkoła Lotnicza w Krośnie w godz. od 13:00 do 14:30 zaplanował dla wszystkich obecnych pokaz w wykonaniu samolotów bojowych Dowództwa Sił Powietrznych RP oraz desant spadochronowy. Imprezę zakończy nocny lot balonów na tle pokazu sztucznych ogni.