Wydrukuj tę stronę
sierpień 28, 2012

Krosno, "Bezpieczne Wakacje 2012 - bezpieczny powrót do szkoły"

Bezpieczne Wakacje 2012W dniu 25 sierpnia 2012 r. na krośnieńskim lotnisku odbyła się trzecia edycja pikniku rodzinnego "Bezpieczne Wakacje 2012 – bezpieczny powrót do szkoły”, którego niezmiennie od samego początku współorganizatorem i patronem jest Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego.


Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Artur Rudnicki, konferansjer i radiowiec, który od samego początku towarzyszy wszystkim imprezom z cyklu „Bezpieczne Wakacje”. Jak zwykle swoją obecnością nie zawiódł również Instytut Transportu Samochodowego z Warszawy – na wskroś nowoczesny ośrodek badawczo – rozwojowy, który dzięki swojej uprzejmości umożliwił wszystkim uczestnikom pikniku skorzystanie z symulatorów dachowania i zderzenia czołowego. Jeżeli ktoś wątpił w potrzebę zapinania pasów to po przygodzie na symulatorach z pewnością zmienił swoje zdanie.

"Bezpieczne Wakacje" to impreza kierowana w dużej mierze do dzieci dlatego nie mogło zabraknąć atrakcji dla najmłodszych. Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego z Rzeszowa oraz Krosna, pokazy sprzętu Komendy Miejskiej Policji w Krośnie, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie oraz Inspekcji Ruchu Drogowego. Pokaz akcji ratowniczych prowadzonych przez krośnieńskich strażaków oraz Zespół Ratownictwa Medycznego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Krośnie. Swój pokaz zaprezentowali również motocykliści z klubu „Pirates of Roads”.

Okazję do zaprezentowania swoich umiejętności wokalno – muzycznych otrzymały zespoły supportujące koncert gwiazdy wieczoru "Lady Pank" – reprezentujący nurt Power Melodic Metal zespół "Nirah" oraz zupełnie nowy podkarpacki zespół grający połączenie starego dobrego grunge z szeroko pojętą muzyką alternatywną zespół "The Grends".

Elżbieta Łukacijewska w ramach przeprowadzonego osobiście konkursu „Młody Europejczyk”, w którym krośnieńska młodzież zmagała się z pytaniami dotyczącymi Parlamentu Europejskiego oraz niedawno zakończonymi Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012, ufundowała specjalną nagrodę niespodziankę dla laureata pierwszego miejsca, a mianowicie wyjazd z osobą towarzyszącą do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Tegoroczna impreza „Bezpieczne Wakacje 2012 – bezpieczny powrót do szkoły” odbywała się równolegle z II Podkarpackim Piknikiem Lotniczym, w ramach którego ogromną rzeszę osób przyciągnął przelot pokazowy samolotu MIG-29 Dowództwa Sił Powietrznych RP. Na lotnisku znajdowało się w sumie kilkadziesiąt statków powietrznych co było nie lada gatką dla sympatyków lotnictwa. Odbyły się m. in. pokazy akrobacji, desant, pokaz pilotażu śmigłowca wojskowego oraz zrzut wody z samolotu Dromader.

Finał pikniku uświetnił występ gwiazdy wieczoru "Lady Pank" oraz rozświetlający krośnieńskie niebo pokaz sztucznych ogni.

Do tej pory, wydarzenie „Bezpieczne Wakacje” zostało zorganizowane między innymi w Krośnie, Leżajsku, Rzeszowie i Sanoku, a dla uczestników pikników zagrali "Lady Pank", "Kombii", "Feel" oraz "Varius Manx". Wszystkie edycje zgromadziły w sumie 60 tys. osób, pozwalając tym samym na zaprezentowanie wszystkim zainteresowanym zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, dając możliwość skorzystania ponad 200 osobom z symulatorów dachowania i zderzenia czołowego. W trakcie pikników rozdano ponad 500 kasków rowerowych dla najmłodszych, których fundatorem była Elżbieta Łukacijewska, rozdano 5 tysięcy odblasków i 300 kamizelek odblaskowych. Na scenie i obok niej przeprowadzono szkolenia z zakresu ratownictwa medycznego, z których skorzystało ok. 300 osób.

Relacja z wydarzenia "Bezpieczne Wakajce 2012 - bezpieczny powrót do szkoły" za pośrednictwem portalu neon.info.pl:

{youtubejw}lDaCwaXnwgg{/youtubejw}

Bezpieczne Wakacje 2012 w Krośnie (25.08.2012)

{myFlickr}feed=photoset, photoset_id=72157631286449280{/myFlickr}