Wydrukuj tę stronę
wrzesień 01, 2012

Przemyśl, Finał ogólnopolskiej kampanii Caritas pt. „Tornister pełen uśmiechów”

tornister_pelen_usmiechow_przemyslW dniu 1 września 2012 r. Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego wzięła udział w finale ogólnopolskiej akcji pt. "Tornister pełen uśmiechów", którego organizatorem była Caritas Archidiecezji Przemyskiej.


Wydarzenie rozpoczęła msza św. w Archikatedrze Przemyskiej, której przewodniczył Metropolita Przemyski - ks. Abp Józef Michalik, a zaraz po niej odbył się na Rynku w Przemyślu szereg imprez plenerowych. Każde dziecko uczestniczące w pikniku otrzymało tornister wypełniony przyborami szkolnymi. W sumie rozdano 4,5 tys. tornistrów z wyposażeniem, wśród którego znalazły się również przybory ufundowane przez Panią Poseł.

Tornistry trafiły głównie do dzieci potrzebujących z archidiecezji przemyskiej, ale do Przemyśla przyjechali również uczniowie z diecezji rzeszowskiej, zamojsko-lubaczowskiej, tarnowskiej i archidiecezji krakowskiej.

Akcja Caritas Polska "Tornister pełen uśmiechów" organizowana już po raz czwarty, jest wyrazem odpowiedzialności społeczeństwa obywatelskiego oraz poczucia solidarności z najmłodszymi. Jej celem jest niwelowanie róznic między najbogatszymi i najbiedniejszymi a tym samym zwiększenie szans edukacyjnych uczniów z najuboższych rodzin.

Elżbieta Łukacijewska
wraz z innymi fundatorami wyprawek została zaproszona na scenę, gdzie otrzymała oficjalne podziekowanie za przyłączenie się do akcji. Był to już kolejny rok z rzędu, kiedy to wyprawki zostały przekazane przez Panią Poseł na rzecz podkarpackich dzieci i młodzieży z najbiedniejszych rodzin naszego województwa.

Oprócz tornistrów dla dzieci w Przemyślu przygotowano także gry, zabawy, konkursy, występy zespołów muzycznych. Mogły one zobaczyć pokazy straży pożarnej, służby celnej. Policjanci przeprowadzali egzamin na kartę rowerową. Były też zajęcia ekologiczne, plastyczne, wikliniarskie, szachowe i sportowe.

Finał ogólnopolskiej kampanii Caritas „Tornister pełen uśmiechów” w Przemyślu (01.09.212)

{myFlickr}feed=photoset, photoset_id=72157631400805498{/myFlickr}