Wydrukuj tę stronę
luty 09, 2013

Rzeszów, Uroczysta inauguracja pracowni malarskiej ATELIER JACEK HAZUKA

aterier_jacek_hazukaJacek Hazuka, malarz i wykładowca, w piątkowy wieczór uroczyście otworzył swoje rzeszowskie atelier w Europejskiej Galerii Sztuki w Millenium Hall. Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego miała zaszczyt osobiście pogratulować artyście projektu, który przybliżając kontakt ze sztuką oraz z żywym artystą jest doskonałą wizytówką województwa podkarpackiego. Artysta planuje w przeciągu dwóch lat namalować impresje na temat 27 stolic europejskich oraz Tarnowa i Rzeszowa. Każdy obraz będzie miał wymiary 2 na 4 metry. Wszystkie dzieła będą powstawać jednocześnie.


Uroczystemu otwarciu pracowni towarzyszył znakomity występ krakowskich artystów: Michała Półtoraka (skrzypce) i Kuby Mietły (akordeon). Po zakończeniu części oficjalnej, zaproszeni goście mieli możliwość zobaczyć próbkę malarstwa Jacka Hazuki. W atelier zawisło również 28. płótno koło, pod które położono kolorowe pisaki. Każdy z zaproszonych gości mógł coś na nim narysować, Elżbieta Łukacijewska postanowiła pozostawić ślad w postaci 12 unijnych gwiazdek. Artysta zapowiedział, iż płótno wraz z pozostałymi obrazami objedzie całą Europę, a na koniec zostanie sprzedane na cel charytatywny.

Na koniec spotkania artysta zaprosił do swojej pracowni na Dni Otwarte Drzwi Atlier, które odbywać się będą cyklicznie w miarę powstawania obrazów. Publiczność będzie miała niepowtarzalną okazję śledzenia procesu twórczego w ciągu najbliższych dwóch lat. Pierwsze dni otwarte zaczynają się w najbliższy poniedziałek i potrwają cały tydzień.

Warto również przypomnieć, iż Jacek Hazuka przyjął zaproszenie Pani Poseł i zasiadł obok Dyrektor Regionalnego Muzeum w Stalowej Woli Lucyny Mizery w jury konkursu na projekt statuetki „Kobieta Aktywna”.

Uroczysta inauguracja pracowni malarskiej ATELIER JACEK HAZUKA w Rzeszowie (8.02.2013)

{myFlickr}feed=photoset, photoset_id=72157632728297836{/myFlickr}