Wydrukuj tę stronę
luty 14, 2013

Rzeszów, Spotkanie Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Rzeszowskiego "Rozwój zrónoważony w Strategii Europa 2020"

strategia_europa_2020_rzeszowCzwarty dzień "zielonego tygodnia", czyli okresu, który Posłowie do Parlamentu Europejskiego spędzają w regionie, Elżbieta Łukacijewska przeznaczyła na spotkanie ze studentami Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Tematem spotkania był rozwój zrównoważony w Strategii Europa 2020, a w szczególności główne priorytety Strategii oraz ocena proponowanych instrumentów realizacji.


W spotkaniu udział wzięli Posłowie do Parlamentu Europejskiego Elżbieta Łukacijewska oraz Bogusław Liberadzki. Pani Poseł została poproszona o zabranie głosu w kwestii omówienia możliwości realizacji zrównoważonego rozwoju w ramach Współnej Polityki Rolnej na przykładzie województwa podkarpackiego. Ponadto Pani Poseł przedstawiła słuchaczom zgromadzonym na wykładzie szanse i bariery rozwoju regionu Podkarpackiego w nowej perspektywie 2014-2020.

Na koniec spotkania Elżbieta Łukacijewska zmierzyła się z dociekliwymi oraz szczegółowymi pytaniami ze strony studentów, w tym również przedstawicieli uniwersyteckiego Koła Ekologów. Imponowała przede wszystkim rozpiętość tematyki pytań począwszy od ekoterroryzmu, na bezrobociu wśród młodzieży kończąc.

Podsumowując wykład, Pani Poseł podziękowała za zaproszenie oraz wyraziła chęć uczestnictwa w kolejnych spotkaniach.

Spotkanie Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Rzeszowskiego "Rozwój zrównoważony w Strategii Europa 2020" w Rzeszowie (14.02.2013)

{myFlickr}feed=photoset, photoset_id=72157632763959683{/myFlickr}