Wydrukuj tę stronę
luty 14, 2013

Rzeszów, Jubileusz 20-lecia Stowarzyszenia Euroregion Karpacki

euroregion_karpacki_rzeszowW dniu 14 lutego 2013 r. Stowarzyszenie Euroregion Karpacki obchodziło jubileusz 20-lecia. Z tej okazji w Hotelu Ambasador w Rzeszowie, spotkali się założyciele, byli oraz obecni członkowie stowarzyszenia a także jego sympatycy. Do udziału w jubileuszu została zaproszona również Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego, która zabierając głos przekazała serdeczne życzenia oraz gratulacje dla wszystkich osób od lat wspierających działalność na rzecz rozwoju współpracy w ramach regionów Polski, Rumunii, Słowacji, Ukrainy i Węgier.


Początki Stowarzyszenia Euroregion Karpacki sięgają 1993 r. kiedy była to inicjatywa polityczna wpierana przez ministrów spraw zagranicznych graniczących ze sobą państw.

Na przestrzeni lat do największych osiągnięć stowarzyszenia należało m. in.: uzyskanie osobowości prawnej, która umożliwiła pozyskiwanie pieniędzy unijnych potrzebnych m.in. do rozwoju turystyki transgranicznej i szeroko rozumianej współpracy - również na szczeblu gospodarczym.

Jubileusz 20-lecia Stowarzyszenia Euroregion Karpacki w Rzeszowie (14.02.2013)

{myFlickr}feed=photoset, photoset_id=72157632768857108{/myFlickr}