Wydrukuj tę stronę
maj 14, 2018

Ustrzyki Dolne, Spotkanie w ramach cyklu #ProzmawiajmyOPodkarpaciu"

Dnia 11 maja 2018 r (piątek) w Ustrzykach Dolnych odbyło się spotkanie z mieszkańcami powiatu bieszczadzkiego. Było to pierwsze spotkanie zorganizowane przez Elżbietę Łukacijewską, Poseł do Parlamentu Europejskiego w ramach cyklu #PorozmawiajmyOPodkarpaciu. W spotkaniu wraz z Panią Poseł udział wziął Sławomir Miklicz- Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

 

Podczas spotkania poruszane były bieżące sprawy powiatu. Debata toczyła się głównie wokół kondycji służby zdrowia, aktywności powiatu w pozyskiwaniu środków unijnych oraz podział środków unijnych przez władze Sejmiku Województwa Podkarpackiegoo. Poseł Łukacijewska poruszyła również temat nowego budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-2027, który przewiduje zmniejszenie środków na politykę spójności oraz politykę rolną, co wiąże się ze znaczną redukcją funduszy spójności oraz bezpośrednich dopłat dla rolników.

 

W spotkaniu wzięła udział liczna grupa mieszkańców oraz przedstawicieli lokalnych organizacji i stowarzyszeń działających na terenie powiatu bieszczadzkiego.